Kaip deklaruoti pajamas 2019 internetu

Pajamų deklaravimas yra svarbus procesas, kurį kiekvienas dirbantis asmuo turi atlikti metų pabaigoje Lietuvoje. 2019 metais buvo įvestos naujovės, kurios leidžia deklaruoti pajamas internetu, padedant specialiai tam sukurtai VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos) platformai. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip šis procesas vyksta, kokius dokumentus reikia turėti paruoštus ir kaip galima patogiai ir efektyviai deklaruoti savo pajamas elektroniniu būdu.

1. Parengiamieji darbai

Prieš pradėdami deklaravimo procesą, svarbu turėti tam reikiamus dokumentus ir informaciją. Tai apima:

  • Asmens kodą – būtiną identifikacinį numerį, kuris yra naudojamas visose mokesčių deklaracijose.
  • Gautų pajamų dokumentus – pavyzdžiui, darbdavio išduotą GPM (GPM-NPD) arba GPM (GPM-NPD 2) formą, bei kitas pajamas patvirtinančias pateikiamas formas.

2. Prisijungimas prie VMI sistemos

Deklaruoti pajamas internetu galima prisijungiant prie VMI oficialios internetinės platformos. Norint tai padaryti, reikia:

  • Turėti elektroninį parašą – tai būtina norint pateikti deklaraciją elektroniniu būdu.
  • Prisijungimo prie sistemos duomenis – tai yra unikalūs prisijungimo duomenys, kuriuos galima gauti VMI arba kitais oficialiais būdais.

3. Deklaravimo procedūra

Kai turite visas reikiamas priemonės, galite pradėti deklaruoti pajamas. Procedūra paprasta:

4. Pateikimo patvirtinimas

Po deklaracijos pateikimo gausite patvirtinimą iš VMI sistemos, kad jūsų deklaracija buvo sėkmingai gauta. Būtina išsaugoti šį patvirtinimą kaip dokumentą, įrodantį, kad laiku pateikėte savo mokesčių deklaraciją.

5. Papildoma informacija

  • Terminai ir datos – svarbu žinoti, kad mokesčių deklaracijos terminai gali keistis, todėl patariama laikytis VMI pateiktos informacijos dėl terminų.
  • Papildomos išlaidos – jei turite papildomų išlaidų, kurios gali būti sumažintos nuo jūsų pajamų, nepamirškite įtraukti jų į deklaraciją.

Deklaruoti pajamas internetu yra paprasta, efektyvi ir patogu. Tai leidžia išvengti eilėse stovėjimo ir paprastai užtrukti procedūrą. Šiame straipsnyje aptartos pagrindinės gairės padės jums parengti ir pateikti savo mokesčių deklaraciją 2019 metais elektroniniu būdu. Nepamirškite laikytis visų nurodymų ir turėti reikiamą dokumentaciją pasiruošęs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top